Haber

BURSKOOP’tan BTU araştırmacısına tez desteği

BURSA (İGFA) –Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan ve eğitime katkısını her geçen gün artıran BURSKOOP’un burs başvurularından bu yıl itibariyle mezun öğrenciler de yararlanacak.

Geçtiğimiz yıllarda ortaöğretim ve lisans öğrencilerine burs sağlayan BURSKOOP, bu yıl ilk kez düzenlediği “Lisansüstü Tez Destekleme” yarışmasıyla burslarından yararlanacak yüksek lisans ve doktora düzeyindeki araştırmacıları ve projeleri belirledi. .

Yarışma sonucunda uygulama alanı Bursa ili olan lisansüstü araştırmalar esas alınmıştır. Çalışmalarında Bursa’yı ön planda tutan ve ‘Akıllı Şehirler, Dirençli Şehirler ve Sürdürülebilir Şehirler’ olarak belirlenen 3 tema üzerine çalışan araştırmacılar, BURSKOOP’un yüksek lisans tezinden faydalandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, BURSKOOP aracılığıyla 5 bin lisans ve 5 bin meslek lisesi öğrencisinin yararlandığı bursların kapsamına yüksek lisans ve doktora öğrencilerini de dahil etti. BURSKOOP, destekleyeceği lisansüstü çalışmaları belirlemek için yarışma açtı. BURSKOOP’un lisansüstü öğrencileri desteklemek amacıyla açtığı “Lisansüstü Tez Desteği” yarışması sonucunda 10 doktora ve 10 yüksek lisans tezinin desteklenmesi pahalı bulunarak toplam 750 bin TL destek sağlandı.

BURSKOOP’un açtığı “Lisansüstü Tez Desteği” yarışmasında bu yıl ilk kez lisansüstü eğitime verilen desteklerden yararlanacak araştırmacılar belli oldu. Yarışma sonucunda Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Arş. Görmek. Ahmet Münir Özdemir’in çalışmasına destek verileceği açıklandı. Özdemir, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğr.Gör. Üyesi Bahadır Yılmaz danışmanlığında yürüttüğü “Çeşitli yağlardan kimyasal olarak elde edilen katkı maddelerinin asfalt modifikasyonunda kullanılabilirliğinin incelenmesi” konulu doktora tezi ile burs kazandı.

İlk defa verilecek olan Yüksek Lisans Tez Vakfı’ndan 10 doktora ve 10 yüksek lisans öğrencisi faydalanacaktır. BURSKOOP tarafından araştırmacılara her bir doktora tezi için 50 bin TL ve her bir yüksek lisans tezi için 25 bin TL olarak belirlenen bazda toplam 750 bin TL destek sağlanacak.

haber-kose.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu