Haber

Emine Erdoğan, G20’ye katılan liderlerin eşlerini ziyaret etti

YENİ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Hindistan Tarımsal Araştırma Enstitüsü (IARI) Nanaji Deshmukh Bitki Fenotik Merkezi ve Ulusal Çağdaş Sanat Galerisi’ni ziyaret etti.

G20 Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere Hindistan’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşlik eden Emine Erdoğan, zirveye katılan cumhurbaşkanı eşleriyle birlikte “Pusa Enstitüsü” olarak bilinen Hindistan Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nü halka açık ziyaret etti.

Emine Erdoğan, enstitüye gelişinde G20 akran programlarına ev sahipliği yapan Hindistan Dışişleri Bakanı Eşi Kyoko Jaishan tarafından karşılandı.

Önde gelen eşleriyle birlikte buradaki Nanaji Deshmukh Bitki Fenotik Merkezi’ni ziyaret eden Emine Erdoğan, Hindistan’da Uluslararası Millet Yılı münasebetiyle merkezdeki darı temalı stantları gezerek, yetiştirilen ürünler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. .

Emine Erdoğan, ziyaretin sonunda cumhurbaşkanının eşleriyle aile fotoğrafı çektirdi.

Uluslararası Çağdaş Sanat Galerisi’ni ziyaret edin

Emine Erdoğan, Hindistan Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nün ardından, 1954 yılında modern Hint sanatını tanıtmak ve korumak amacıyla kurulan ve “Hindistan’ın önde gelen sanat kurumu” olarak nitelendirilen Uluslararası Çağdaş Sanat Galerisi’ni ziyaret etti.

Erdoğan, buradaki Hint Sanatları ve El Sanatları Sergisini ziyaret ederek sergilenen eserleri inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

Erdoğan’dan Nanaji Deshmukh Fabrikası Fenotik Merkezi paylaşımı

Öte yandan Emine Erdoğan, ziyaretlere ilişkin sosyal medya hesabı X’ten yaptığı paylaşımda, G20 Liderler Zirvesi kapsamında yer aldığı Hindistan’ın Yeni Delhi kentinde cumhurbaşkanı eşleriyle görüştüğünü ve ziyarette bulunduğunu belirtti. Nanaji Deshmukh Bitki Fenotik Merkezi.

Erdoğan, paylaşımında, “Bitki özelliklerinin araştırıldığı merkezde, mahsul verimliliğinin artırılması ve çevresel sürdürülebilirliğe yönelik yapılan çalışmalar ve bitkiler hakkında bilgi aldık.” Bu kelimeyi kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu