Haber

Kartal: Herkesi görmem lazım

Zimbru maçı sonrası kadrosunu değerlendiren Fenerbahçe Teknik Müdürü İsmail Kartal, herkesi görmesi ve elemesi gerektiğini, ligin başlamasına 8-10 gün kaldığını ve en uygun formda başlamak istediklerini belirtti.

“SONUCA ULAŞTIK”

Oyun ideolojilerine değinen Kartal, “İlk maçı evimizde 5-0 kazandık ama oyunun bariz yerlerinde gereksiz top kayıpları nedeniyle geri dönüşler yaşadık, kontra ataklara takıldık. Bunun farkındaydık. bugün de. Rakibimizin kapanıp kontraya çıkacağını biliyorduk. Bugün topun hızını artırdık ve oyunun yönünü değiştirdik. “Top çoğunlukla bizdeydi. Yanlardan gelen verimli ataklar ile sonuca ulaşmayı hedefledik. Çünkü merkezde çok kalabalıktılar. Bugün istediğimiz gibi yanlardan getirdiğimiz toplarla sonuca ulaştık, ilk 30 dakikayı istediğimiz gibi geçirdik, sonrasında gösterdiğimiz hareketlilikle oyunu daha da genişleterek rakibin gerisinden daha fazla koridor koşusu yaptık.”

“HER ŞEYİ GÖRMEK İSTİYORUM”

Karşılaşmanın etkili isimlerinden Mert Hakan’ın girişi ve katkısı hakkında konuşan Kartal, “Mert Hakan uygun bir sekiz numara, Crespo’nun yerine Mert Hakan’ı aldık. Rakip takıma karşı çok gittik. Bright’ın koşuları ve Mert’in orta saha koşuları ile sonuca varıyoruz.Herkesi gördük.Herkesi görmem lazım.Liglerin başlamasına 8-10 gün kaldı.Lig’e en iyi şekilde başlamak istiyoruz. dedi.

haber-besni.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu