Haber

Ortağını kasığından vurarak yaraladı, sığındığı bakkalda kalbinden öldürdü.

ANKARA’nın Yenimahalle ilçesinde tütün mamullerinin satıldığı işyerinde ortaklar arasında ‘hisse devri’ nedeniyle çıkan tartışmada Aszerbaycan uyruklu Şamil Xalid (30), ortağı Ahmet Dikbaş tarafından tabancayla kasığından vuruldu. Dikbaş, kasığından yaralanan ve manava sığınan Xalid’i bu kez kalbine ateş ederek öldürdü.

Olay, saat 19.00 sıralarında Demetlale Mahallesi 418’inci Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, tütün mamullerinin satıldığı iş yerinin ortasında, ortaklar Ahmet Dikbaş ile Azerbaycan asıllı Şamil Xalid, paylaşım saati nedeniyle patlak verdi. Tartışmanın büyümesi üzerine Dikbaş, yanında taşıdığı tabancayla ortağı Xalid’e ateş etti. Xalid kasığına isabet eden kurşunla sokaktaki bir bakkala sığındı. Dikbaş, Xalid’e 3 el daha ateş etti. Xalid, kalbine isabet eden kurşunlarla kanlar içinde yere yığıldı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Dikbaş, polis ekiplerine teslim olurken, Xalid sağlık ekiplerince kaldırıldığı Ankara Etlik Kent Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Hayatını kaybeden Xalid’in eski ortaklarından Mirzahan Ş., “Ben burada esnafım. Olayı duyduk, çok üzüldük. Şamil burada tanınan ve sevilen bir esnaftı. eski eşim de kendisi ile tütün dükkanı işletiyorduk, hastaneye kaldırıldıktan sonra vefat ettiğini duyduk, “Ahmet ağabeye çok üzüldük, ihtiyar bir adammış. İşte olanlar: Şamil kendi payını başkasına devretmek istedi. Ortağı Ahmet izin vermedi. Tartışmanın ardından Ahmet silahını çekerek Şamil’e ateş etti. Kurşunlardan 3’ü kalbine isabet etti. Şamil 30 yaşında bir gençti, bir çocuğu vardı. Esnaf olarak çok üzüldük.”

Olay anında aynı sokakta bulunan mahalle sakini Yusuf Berke Doğan, “Arkadaşlarımızla oturuyorduk. Birden 4 el silah sesi duyduk ve kendimizi yere attık. Etrafta çocuklar vardı. Çok şükür bir şey çıkmadı.” Kalkıp olay yerine geldiğimizde Şamil’i yerde yaralı halde yatarken gördük. “Ben onu tanıyorum, Demetevler’de esnaftır. Merhumdur, ailesine sabırlar dilerim” dedi.

polatliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu